V čem se liší OMX probiotika Dr.OHHIRA® od běžných probiotik?

Pokud byste si rádi přečetli příběh jednoho z nás a dozvěděli se, jak jsme začali do ČR dovážet OMX probiotika Dr.OHHIRA®, doporučujeme tento článek na našem blogu.

 

Většina probiotik používá lyofilizované bakterie mléčného kvašení, což znamená, že bakterie jsou v nich ve „spícím“ stavu. Podle ideálního scénáře by se tedy takto  vyrobené bakterie měly následně v těle probudit a zároveň být schopné se ve střevě ihned uchytit a začít se množit.

Výrobní proces lyofilizovaných probiotik vypadá stručně takto: 

Vybrané probiotické kmeny jsou pěstovány po krátkou dobu (několik hodin nebo dní) na médiu, které je obvykle mléčné nebo sójové. Nejprve se zmrazí na nízkou teplotu (nejčastěji -40 až -70°C) a následně se z média oddělují centrifugací. Různé kmeny bakterií se smíchají dohromady a směs se zapouzdří nebo zpracuje na prášek.

Proč je počet mikroorganismů u lyofilizovaných probiotik považován za důležitý?

Při lyofilizaci může velká část bakterií mléčného kvašení zemřít, protože se v buňkách tvoří led, a navíc stupně mohou poškodit buněčnou membránu. Velká část bakterií obsažených v lyofilizovaných produktech se již “neprobudí” a nezačnou se množit v trávicím traktu – tento efekt by měl být kompenzován velkým množstvím bakterií.

Jak lyofilizovaný produkt působí v těle?

Pro přípravu probiotického produktu obsahujícího několik lyofilizovaných mikroorganismů se bakterie obvykle smíchají až na konci procesu, po vysušení. Bakterie, které přežijí výrobní proces a náročnou cestu do střev a poté se probudí, si musí nárokovat území, někdy na úkor ostatních lyofilizovaných společníků.

Jak se vyrábí OMX probiotika?

Nejprve se rozmělní směs vhodných, ekologicky pěstovaných rostlin, které neobsahují pesticidy a insekticidy ani umělá hnojiva. Tyto rostliny používané pro fermentaci se sklízejí, když jsou na vrcholu zralosti a do směsi se přidávají postupně v průběhu celého roku. Rozmělněná směs se následně nalije do kvasných kádí a pro zahájení procesu se do ní přidá výše uvedených 12 kmenů bakterií. Ty spolu žijí ve stejném prostředí, tráví a fermentují živiny po dobu 3 (OMX probiotika standard) až 5 let (OMX probiotika deluxe). Počet samotných bakterií klesá, ale zvyšuje se koncentrace metabolitů produkovaných bakteriemi.

omx probiotika Dr Ohhira

Výroba OMX probiotik je více podobná výrobě fermentovaných potravin než tradiční výrobě probiotik. Rozdíl je v tom, že zatímco v případě kysaného zelí
nebo kefíru odvádějí hlavní práci 1-2 druhy bakterií a potravina tak obsahuje pouze postbiotika produkovaná těmito 1-2 druhy bakterií, rostlinná směs
OMX obsahuje 12 různých druhů bakterií a finální produkt tak obsahuje bohaté spektrum postbiotik (více než 500 typů např. aminokyselin, enzymů, vitamínů, peptidů, mastných kyseliny s krátkým řetězcem a dalších..).
Dalším důležitým aspektem je délka fermentačního procesu. Doba fermentace OMX se neměří ve dnech nebo týdnech, ale v letech. Za delší dobu se v produktu vytvoří miliardy nových bakterií, které si při přípravě produktu stihnou dožít svůj život, takže nakonec produkt obsahuje několik generací probiotik a jejich metabolitů = postbiotik. 

Výsledkem výše uvedené unikátní výroby a fermentačního procesu je bohatý probiotický doplněk stravy (navíc s neméně důležitým bohatým obsahem prebiotik a postbiotik) obsahující skutečně živé a životaschopné bakterie schopné uchycení v trávicím traktů a dalšího množení.

V čem jsou OMX probiotika Dr.OHHIRA® jiná?

OMX probiotika jsou ve skutečnosti komplexní probiotický přípravek založený na fermentovaných rostlinách . Komplexní proto, že kromě živých bakterií mléčného kvašení obsahují i médium, tedy prebiotika, na kterém byla probiotika vypěstována a kterým se živila a dále živí. Tím pádem se bakterie do trávicího traktu dostanou i společně se svou přirozenou potravou a OKAMŽITĚ se mohou uchytit a začít množit. Nejdůležitější ovšem je, že díky 3letému fermentačnímu procesu jsou v kapsli spolu s bakteriemi samotnými a prebiotickým médiem přítomna i postbiotika produkovaná bakteriemi mléčného kvašení.

Všech 12 druhů bakterií, které Dr. Ohhira používá ve svých kapslích (B.breve, B.infantis, B.longum, B. lactis L.acidophilus, L.brevis, L.bulgaricus, L.casei, L.fermentum, L. helveticus, L.plantarum a S.thermophilus) byly roky pečlivě studovány a kombinovány na základě jejich účinků a na základě postbiotických látek, které svou činností produkují, a také bylo vzato v úvahu, že všechny tyto různé kmeny jsou se sebou navzájem kompatibilní.

Vzhledem k tomu, že všechny bakteriální kmeny spolu žili společně od začátku fermentačního procesu, místo toho aby byli smíchány dohromady až před enkapsulací, se tyto různé bakterie navzájem přizpůsobí již PŘED dosažením střeva. Jako krmivo se používá unikátní směs ovoce, zeleniny, rostlin hub a řas. Skutečně živé, aktivní bakterie jsou naopak díky 3letému fermentačnímu procesu navíc evolučně zodolněné a jsou uzavřeny do rostlinných kapslí spolu s prebiotiky a postbiotiky.