OMX Probiotika Vegan Deluxe 30 kapslí

1 290 Kč
Skladem

OMX probiotika jsou probiotickým přípravkem s obsahem vlastních prebiotik (podporujících účinnost probiotik a růst prospěšných střevních bakterií). Tato probiotika vznikají pětiletou fermentací směsi 14 vybraných rostlin a 12 specificky zvolených bakteriálních kmenů. Výsledkem je velice účinné a kvalitní probiotikum, které může být skladováno při pokojových teplotách bez jakékoli ztráty účinnosti.

V čem jsou OMX probiotika výjimečná?

 • vyrobeno přírodní metou 5leté fermentace rostlinných složek
 • kombinace prebiotik, probiotik a postbiotik v jedné kapsli
 • skutečně živé a životaschopné bakterie
 • 12 cíleně zvolených bakteriálních kmenů
 • vytvořeno vědcem + podpořeno více než 20 studiemi
 • bezpečné použití + šetrnost k trávicímu traktu
 • patentovaná kapsle
 • bez GMO, lepku či laktózy
 • čistě rostlinné složení

Detailní informace

Detailní popis produktu

*V čem se liší OM-X® probiotika  Dr. Ohhira® Deluxe od OM-X® probiotik Dr. Ohhira® Standard? 

Hlavní rozdíl je v délce fermentace. Základní, OM-X® probiotika Dr. Ohhira® Standard, které poznáte podle zelené krabičky jsou fermentování po dobu 3 let. Oproti tomu OM-X® probiotika Dr. Ohhira® Deluxe, která poznáte podle červené krabičky, jsou fermentována po dobu 5 let. Probiotika Deluxe jsou tak silnější variantou probiotik standard. Díky 5 letému procesu fermentace obsahují více probiotik i postbiotik, než varianta Standard.

Okamžitě účinkující postbiotika

OM-X® probiotika Dr. Ohhira® deluxe jsou vyrobena 5letou fermentací 14 druhů rostlin a díky tomu jsou extrémně bohatým zdrojem postbiotik. Těch je v kapsli obsaženo ohromné množství, více než 500 druhů (včetně butyrátu, kyseliny fulvové a dalších látek podporujících rovnováhu mikrobiomu).

Právě postbiotika jsou jedním z nejzásadnějších rozdílových parametrů ve srovnání s jinými probiotickými doplňky stravy a zároveň jsou oprávněně na prvním místě v naší argumentaci. Postbiotika jsou vedlejším produktem života, resp. metabolismu probiotických bakterií. A právě až tyto metabolity stojí za 90% veškerého přínosu probiotik.

U OM-X® nemusíte čekat, kdy nebo zda budou zkonzumovaná probiotika schopná nějaká postbiotika vyrobit, protože postbiotika už jsou součástí obsahu extraktu OM-X uzavřeného v kapsli. Díky tomu je účinek velice rychlý.

VÍCE INFORMACÍ

12 cíleně zvolených bakteriálních kmenů přizpůsobených trávicímu traktu díky unikátní výrobní metodě 5leté fermentace

5letá kaskádová fermentace je poměrně časově náročný a nákladný proces. Asi vás tedy nepřekvapí, že tato výrobní metoda nebyla u OM-X® zvolena jen tak náhodou. Jak jsme si už řekli, jedním z důvodů proč se OM-X® vyrábí fermentací, je získání postbiotik. Nicméně dalším neméně podstatným důvodem je 5letý „trénink“ 12 bakteriálních kmenů (specificky zvolených na základě toho, co ve střevním traktu následně dělají) s cílem „naučit“ je lepší schopnosti koexistence s ostatními bakteriemi, vyšší životaschopnosti a schopnosti lepšího přežití a fungování v podmínkách a prostředí trávicího traktu.

VÍCE INFORMACÍ

Unikátní fermentovaná forma prebiotik

Prebiotika bývají pro některé lidi problematická. Přestože mohou být prospěšná jako zdroj potravy probiotických bakterií, mohou být vzhledem ke své nestravitelnosti dráždivá pro střevní trakt.

U OM-X® tomu tak není. Rostlinné složky (včetně mořských řas hijiki, wakame, konbu a medicinálních hub jako maitake, shiitake, agaricus) jsou na začátku výroby rozmělněny do formy jemné pasty, která následně 5 let fermentuje v sudech. Tato nafermentovaná prebiotická pasta není dráždivá ani pro velmi citlivý trávicí trakt.

Díky tomu dostanete všechna pozitiva prebiotik, a to bez jakýchkoli výše zmíněných negativ, která mohou být s prebiotiky běžně spojena. Forma pasty je navíc mimořádně výhodným médiem pro život probiotických bakteriálních kmenů, uchování probiotik i postbiotik v optimální kondici a usnadnění uchycení živých bakterií a střevní stěně. 

VÍCE INFORMACÍ

Vzájemně se podporující kombinace prebiotik, probiotik a postbiotik

V jedné kapsli nedostanete pouze prebiotika nebo probiotika, případně kombinaci obojího. Dostanete kombinaci prebiotik, probiotik i postbiotik.

Ovšem každá jedna z těchto složek navíc není v obyčejné podobě, ale naopak v naprosto výjimečné formě a zpracování.

 • Prebiotika jsou ve zmíněné podobě jemné nafermentované pasty a skládají se z ovoce, zeleniny, ale také mořských řas a medicinálních hub.
 • Probiotika jsou v podobě 12 cíleně zvolených kmenů. Jsou „vytrénovaná“ 5letým fermentačním procesem napodobujícím prostředí a procesy trávicího traktu.
 • Postbiotika vyrobená 5letým fermentačním procesem jsou unikátní složkou sama o sobě. V jedné kapsli jich je ohromné množství a na 500 druhů.
  Toto pre-pro-post trio se navzájem podporuje a doplňuje (např. postbiotika mají zároveň prebiotický efekt, prebiotika podporují probiotika, probiotika vytvářejí postbiotika atd.)
VÍCE INFORMACÍ

Patentovaná kapsle

Na první pohled i dotek je evidentní, že kapsle se od těch běžných výrazně liší. Jedná se o patentovanou třívrstvou kapsli vyvinutou japonskou společnosti FUJI Capsules tak, aby prošla zcela neporušená žaludkem a rozpustila se skutečně až v tlustém střevě.

Nabízelo by se, že toto by u probiotik mělo být nezbytným standardem, ale reálně tomu tak bohužel není. Běžná probiotika jsou často uzavřena ve zcela obyčejné celulozové kapsli, která se rozpustí už v žaludku, kde je drtivá většina probiotik okamžitě usmrcena žaludečními kyselinami. Případně se můžeme setkat s kapslemi, které ochrání svůj obsah před prostředím v žaludku ale nejsou odolné proti žlučovým solím, se kterými se setkají na začátku tenkého střeva. OM-X® jsou uzavřeny v kapsli, která s obojím počítá a umí si s tím poradit, což není běžné, přestože je to zásadní. Proto i tuto technologii samotnou uvádíme jako jeden z parametrů řadící OM-X probiotika mimo úroveň běžných probiotik.

CHCI KOUPIT

Bez nutnosti skladování v ledničce

Obsažené bakteriální kmeny jsou teplotně odolné, navíc byly záměrně vypěstovány za proměnlivých teplot napříč ročními obdobími. Ideální skladování je do 25°C ale i v méně ideálních podmínkách (okolo 30°C) zůstává produkt účinný.

To je jednak zásadní výhoda pro běžné používání a pro využití OM-X® jako cestovních probiotik, ale také odpadá problematika nepřetržitého uchování probiotik v požadované teplotě ať už při domácím skladování, tak při skladování u dodavatele a prodejce, při dopravě probiotik dopravcem po nakoupení v eshopu, kdy v každém bodě dopravního řetězce může hrozit poškození teplotně citlivých bakterií.

CHCI KOUPIT

Podpořeno klinickými studiemi

Společnost vyrábějící OM-X® investuje pravidelně také do vlastních studií, zkoumajících účinnost OM-X® v různých směrech. Studií bylo ke dnešnímu dni provedeno již více než 20.

Na fotografii je zachycen hlavní vědecký výzkumný pracovník Dr. Muneaki Takahata, Ph.D.stojící za víc než 10 publikacemi popisujícími účinky OM-X®. (Některé z jeho publikací můžete nalézt po zadaní jména v kombinaci se slovem „research“ např. na portálu Research Gate)

CHCI KOUPIT

Mezinárodně oceňovaný produkt vyvinutý uznávaným japonským mikrobilogem

OM-X® probiotika vyvinul vědec a mikrobiolog Iichiroh Ohhira, který byl za svou práci oceněn nejen v Japonsku, ale také v Malajsii, Filipínách a dalších asijských zemích (více se můžete dočíst v tomto článku na našem blogu).
OM-X® probiotika jsou zároveň mezinárodně oceňovaným doplňkem stravy. V Japonsku jsou 6ti-násobným držitelem ocenění „Nejlepší doplněk stravy“, pravidelně vyhlašovaným časopisem Better Nutrition. V Americe jsou pak 10ti-násobným držitelem tohoto ocenění v několika různých kategoriích včetně ocenění v kategorii cestovatelsky přívětivých doplňků z roku 2019.

VÍCE INFORMACÍ
POPIS PRODUKTU A SLOŽENÍ

Popis produktu

OMX PROBIOTIKA VEGAN DELUXE

OMX probiotika Vegan Deluxe jsou probiotickým přípravkem s obsahem vlastních prebiotik (podporujících účinnost probiotik a růst prospěšných střevních bakterií). Tato probiotika vznikají pětiletou fermentací směsi vybraných rostlin a bakterií mléčného kvašení. Výsledkem je velice účinné a kvalitní probiotikum, které může být skladováno při pokojových teplotách bez jakékoli ztráty účinnosti.

Doplněk stravy Původní recept obsahující 12 kmenu živých probiotických kultur Balení – 30 kapslí Netto – 18g (1 kapsle x 600mg)

Živé bakteriální kultury:

· Bifidobacterium breve M-16V - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Bifidobacterium infantis M-63 - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Bifidobacterium longum BB536 - 0.1 mg- 1x1010 CFU;

· Bifidobacterium lactis Bl-04® - 0.1 mg - 1x1011 CFU;

· Lactobacillus acidophilus La-14® - 0.1 mg - 1x1011 CFU;

· Lactobacillus brevis NBRC 3345 - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Lactobacillus bulgaricus NBRC 13953 - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Lactobacillus casei TO-A - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Lactobacillus fermentum NBRC 3071 - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Lactobacillus helveticus NBRC 3809 - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Lactobacillus plantarum TO-A - 0.1 mg - 1x109 CFU;

· Streptococcus thermophilus NBRC 13957 - 0.1 mg - 1x1011 CFU;

*CFU - bakterie schopné tvořit kolonie stejných bakterií tvořit kolonie stejných bakterií

Složení:

· Cukry (melasa/oligosacharidy) – 124.84mg

· Švestka domácí (Prunus domestica) – 49.2mg

· Špenát setý (Spinacia oleracea) -16.4 mg

· Kustovnice čínská (Lycium chinese) - 6.2mg

· Shitake (Lentinula edodes) - 5.2 mg

· Hořčice zelená / Komatsuna (Brassica rapa var. Perviridis) - 3.1 mg

· Fíkovník obecný (Ficus carica I.) - 3.1 mg

· Borůvka obecná (Vaccinium) - 2 mg

· Voskovník červený (Myrica rubra) - 2 mg

· Yuzu (Citrus JUNOS SIEB. Ex Tanaka) - 2 mg

· Agaricus (Agaricus blazei) - 2 mg

· Maitake (Grifola frondosa) - 2 mg

· Hiziki (mořské řasy Hizikia fusiforme) - 2 mg

· Wakame (Undara pinnatifida) - 2 mg

· Konbu (Laminaria japonica) - 2 mg

(celkem 225.2 mg)

 

Pomocné látky: Světlice barvířská (Carthamus tinctorius L) - 113.0 mg; prášek z mořských řas (Lithothamnion calcareum) - 24.9 mg; Rostlinný olej s obsahem vitaminu E (řepkový olej, soja) - 6.5 mg, Glycerinový emulgátor s estery mastných kyselin 70.4 mg. (Celkem 214.8 mg)

Složení kapsle: škrob - 73.7 mg, glycerin - 40.3 mg, Carrageenan – 41.4mg, jednoduchý karamel (E150a). (celkem 160 mg)

Dávkování: 1-2 kapsle denně (zapít vodou)

 

 

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Potravinový doplněk neslouží jako náhrada pestré stravy. Obsahuje cukry.  Těhotné a kojící ženy mohou doplněk stravy používat pouze po konzultaci s lékařem. Potravní doplněk – nemá schválené léčivé účinky, resp. nejedná se o lék.

Střevní mikroflóra je ovlivňována mnoha faktory jako jsou stravovací návyky, životní prostředí, stres, hormonální vlivy, užívání léků (antibiotika, antikoncepce, hormonální léčiva). Vzhledem k tomu, že imunitní systém je ovlivněn stavem bakteriálního osídlení zažívacího traktu, je velmi důležité udržovat střevní mikroflóru v rovnováze.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: